Prosinec 2013

Ohlídnutí, pohled zpět a zase sem.

28. prosince 2013 v 12:26 | M.*^^ |  Fantazíruju
Zatraceně slabá vůle,výdrž,zodpovědnost téměř nulová a přesto jsem stále tady. Sedím v obýváku a kousek ode mě stojí rozzářený stromeček a Janek Ledecký mi tu vnucuje myšleku "..sliby se maj plnit o Vánocích...". Ještě nedávno bylo léto, končil školní rok a já nevěděla co si počít s dvěma měsíci volna. Bum a bylo tu září. Další problém, něvěděla jsem co si počít ve škole. Nudil mě každý den. Všechny byly stejné. A najednou už jsem přemýšlela, co koupit k Vánocům, které pro mě postrádaly fakt důležitou věc - sníh. Tu bílou nevinnost jaká už se pár let se svátky ne a ne dostavit. Pak tu bylo 20. a moje nejmilejší školní Vánoce, které se snad každoročně povedou a jsou pro mě něco jako nejmilejší tradice. Vánoční nálada se né a né dostavit. Místo ní se objevil mě už známý strach z toho, abych u stromečku projevila dostatečnou radost z dárků. Asi je to divný, ale tenhle rok jsem o dárky nějak moc nestála. Přála jsem si sníh, hořící svíčky,..a dárků jenom pár (klidně i doslova). Radost se jako každý rok dostavila, Štědrý den byl u konce. Jenom mi občas vrtá hlavou,že den na který se těším celý rok je tak rychle pryč. Celý rok utekl. Možná bych si ještě dokázala vzpomenout na loňské Vánoce, i když přiznávám, že mi možná malinko s letošními splývají. Co to je rok? Zatraceně málo času.
Co budu dělat za pár let? Co si počnu, když těch pár let tak rychle utíká? Budu tu sedět na gauči ještě za 10 let? Budou babička s dědou stále sedět v kuchyni a dohadovat se? Budu jednou dělat něco co mě bude naplňovat,bavit,vydělávat velký prachy a splnim si svůj sen? Někteří lidé svojí budoucnost plánují, jiným ji naplánovali rodiče, někdo už prostě má jasno. Ale co já? Nedokážu plánovat, když nad tím přemýšlím zjišťuju,že jsem asi exot, kterého nic nebaví. Cestování a pěknej byteček se mi sám nezaplatí, ale já nechci dělat práci jen kvůli penězům. Co mají dělat exoti, kteří se bojí jen o budoucnosti přemýšlet, jelikož je děsí ta černá díra co mají před sebou?
Ještě nic řešit nemusím! Ono to nějak dopadne. I když je to nezodpovědnost. 31. všichni budou chlastat, zapomenou na svět, budou házet kolem plno hořících, svítících věcí, jíst hromady chlebíčků, nebo jen zasednou k televizi a budou se smát nad dlouho připravovanými scénkami přímých přenosů a nebo nadávat jako děda, že "V tý televizi zas nic nedávaj, jenom samý kraviny,kdo se má na to dívat?!" . Idilka toho, že 2014 přinese něco novýho, lepšího a že se něco změní je přece svým způsobem tak naivní a krásná nebo ne? A i když už nebudu sedět u stromečku a celou noc převlíkat moje vlastnoručně udělané papírové panenky a snažit se vydržet do ohňostroje, při kterém sem si vždycky maximálně mohla zapálit prskavky..nepřijde mi, že by to bylo zas tolik let zpátky, co jsem Silvestra trávila takhle.
Jestli je to sentimentálnost toho, že už další rok končí, nebo fakt víra, že s tím novým přijede princ na koni, ještě lépe na motorce, každopádně měla bych Vám asi popřát něco hezkýho. Asi i omluvit se za to jak "pravidelně" píšu a plno dalších věcí napsat, ale nechce se mi.

Tak se (s)mějte.