Nudíte se? Zkuste Ženu v černém!

9. července 2012 v 17:34 | M.*^^ |  Co mě sere
Hezký prázdniny vám všem!
Asi každej se někdy o prázdninách trošku někdy nudil. A když nuda padla i na mě rozhodla jsem se napsat článek k docela (asi po 15 letech znovu) aktuálnímu filmu a stejnojmenné knize "Žena v černém".
Moje recenze na film a knihu v Celém článku.


Nejdříve bych začla filmem. Dostala jsem na něj doporučení od známých a i tak trošku výstrahu. Ale protože jsem docela palice tak i přes upozornění jsem si film stáhla. Nebudu vám říkat nekoukejte na to večer pokud máte nadměrnou fantazii jako já a dokážete si ve tmě vymyslet cokoliv. Nebo kohokoliv. Film mě jako fanynku zaskočil jakmile jsem si vygooglila jeho stručnej popis a zjistila,že v hlavní roli je " Harry Potter " . Popravdě jsem i trošku ztratila zájem o film,jelikož musím přiznat že pro mě bude Daniel Radcliffe asi vždycky pouze pan Potter. Film jsem nakonec stáhla. Už dopředu mi bylo řečeno o strašidelnějších "bafacích" scénách tak jsem byla trošku ve výhodě.

Příběh je ve své podstatě úplně jednoduchý,ale docela kvalitně propracovaný. Pokud se film měl alespoň trochu držet knižní předlohy nemohli jste čekat nějaký krvák. Právě proto,že se zde neprolívají hektolitry krve,je tu absence uječených blondýnek čekajících na zachranu od superhrdinů.. Prostě kvalitní horor. A o čem je?

Arthur Kipps,hlavní postava je vdovec,který sám vychovává syna. Je to právník. Kvůli své práci musí odjet do malého městečka nebo spíš vesničky za účelem přinesení důležitých materiálů z Domu u Úhořích mokřin, které budou potřeba k zajištění majetku zesnulé Alice Drablowové. Místní se k této dámě nejen že nechtějí vyjadřovat,ale dokonce Arthura odrazují od návštěvy prázného domu. Nepřátelské chování Kippse sice zaskočí,ale od práce neodradí. Podporuje ho i jeden místní,pan Samuel Daily. Dailyho sluha Kecwick pana Kippse odveze cestou Děvet životů k domu. V domě samozřejmě uvidí Ženu v černém. A děti umírají... Spousta dětí. Ona je nutí,aby to dělaly.Vzaly jí chlapce a ona bere je. Konec je docela hezky rozuzlovaný. A ještě jedna rada. Ve většině scénách,kdy očekáváte leknutí... Nepřijde. :)

Po docela strašidelné,ale jinak velmi dobré zkušenosti s filmem jsem začla hledat knihu. Na krasna.cz jsem objevila docela kvalitní článek,ve kterém autorka hodnotila právě tuto knihu a doporučovala ji. A tak jsem si jí koupila. Přiznávám trochu mě zklamala. Možná to bylo tím,že jsem jako první viděla film a pak četla. Ale každopádně mi tam chybí přímá řeč,které je tam na můj vkus docela málo a převažují popisy prostředí. Chápu. Na popisu prostředí a postav je děj z větší části postaven,ale ničí mi mé vlastní představy a většinu popisu jsem přeskočila. Dělám to často. A setkávám se s tím u starších knih. Zřejmě čtenářům v té době chyběla představivost. Zdá se mi,že děj který se odehrává v knížce (ano opravdu ) je zjednodušený oproti filmu,jemuž děj bravurně upravila Jane Goldmanová.

+knihy ¨¨¨¨
 • umožnuje vám zapojit fantazii (jako každá knížka)
 • docela zajímavě propracovaný konec knihy
 • zapojení psa pana Dailyho
 • seznámení se stylem psaní Susan Hillové
 • jiný pohled na příběh
 • docela strašidelné kniha která vás vtáhne do děje

+filmu
 • dobře "udělaný" horor
 • napínavé skoro až detektivní prvky,které vedou k rozuzlení filmu - nejlepší pasáž
 • dobrý výkon Daniela Radcliffa
 • propracovanější než kniha (podle méno)
 • více akce než v knihách = okořenění smrtí dětí
 • úplně rozdílný konec knihy a filmu což nemusí být jen + ale také chyba nebo nevýhoda

¨¨¨¨
Nedivila bych se,kdyby film měl sledovanost jen kvůli "hvězdnému obsazení " hlavní role. Je to spíš klasický horor,čímž nechci říct,že je zastaralý. Ale v dnešní době takové horory prostě nejsou časté. Proto doufám,že se kouknete alespoň na film a nebo zkusíte přečíst i knihu. A vy co už jste četli nebo viděli potěšily by mě vaše názory.
Zatim pá. -.-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama